U Slovenskim Lukovicama odigrana je utakmica između IHK Muflona iz Tolmina i jedinih hrvatskog predstavnika u Državnom prvenstvu Slovenije u hokeju na rolama – IHK Karlovac. U prvenstvu nastupa 13 jakih momčadi iz cijele Slovenije, a popularni “Žabci” su jedini hrvatski predstavnik. Ekipa iz Karlovca pobjedom se popela na 8. mjesto prvenstva. Nikada do sada nisam imao priliku fotkati, a moram priznati a sam baš ugodno iznenađen. Sve ono što očekujete i znate da ćete dobiti od hokeja, dobijete praktički i ovdje.
Ovaj dinamičan sport popularan je u Americi i u svijetu gdje ga igraju inline profesionalci, ali i NHL igrači. U slovenskom prvenstvu nastupaju bivši i sadašnji igrači EBEL-a i KHL-a Rok Tičar, Žiga Jeglić, Robert Sabolić, te poznata inline imena: Simon Žerdin, Jure Sotlar, Nejc Berlisk, Rok Simšić, itd.
Iako je Hrvatska inline reprezentacija 2017. u Bratislavi nastupala u ELITNOJ diviziju zajedno sa Amerikom, Kanadom, Švedskom, Finskom, inline hokej u Hrvatskoj nije dovoljno razvijen. Tako u prvenstvu Hrvatske nastupaju samo 4 kluba ( IHK Karlovac, KHL Tapiri, IHK Koprivnica te Samoborske Srake), na jedinom terenu s inline podlogom u Karlovcu. Slabo (nikakvo) ulaganje u infrastrukturu svakako ne pomaže u popularizaciji, te inline hokej u Hrvatskoj “živi” jedino od malobrojnih zaljubljenika u ovaj sport.

































































